Rośnie sprzedaż komputerów osobistych

Pandemia koronawirusa spowodowała, że coraz więcej firm decyduje się na nową strategię działania, której głównym elementem jest praca zdalna. To właśnie dlatego sprzedaż takich urządzeń jak notebooki i mobilne stacje robocze, rośnie w niespotykanym od dawna tempie.

Rośnie sprzedaż komputerów osobistych

W skali rok do roku, w trzecim kwartale tego roku przenośnych komputerów osobistych sprzedano o 28,3% więcej. Dane takie podała niedawno firma analityczna Canalys. Według niej, w trzecim kwartale tego roku użytkownicy kupili 79,2 mln sztuk komputerów osobistych wszystkich rodzajów, czyli o 12,7% więcej niż rok temu. Natomiast przy porównaniu drugich kwartałów tego i zeszłego roku, był to wzrost o ok. 9%.

Według Canalys, na rynek trafiło w trzecim kwartale tego rok 64,6 miliona sztuk notebooków, do których firma zalicza Chromebooki, ale nie tablety ani urządzenia odłączane. Rosnąca lawinowo popularność pracy zdalnej spowodowała natomiast spory spadek dostaw desktopów, bo aż o 26%.

Zobacz również:

Najwięcej komputerów PC sprzedało w trzecim kwartale tego roku Lenovo (19,27 mln sztuk). Udział Lenovo w tym rynku wynosi obecnie 24,3%. Na drugim miejscu jest HP (18,66 mln sztuk pecetów, co dało tej firmie 23,6% udziału w rynku). Dell dostarczył 11,99 mln sztuk PC i ma udział w rynku na poziomie 15,1%.


TOP 200