Rośnie sprzedaż komputerów PC w Europie

Compaq, IBM oraz Dell zajęli czołowe pozycje pod względem sprzedaży komputerów PC w pierwszych trzech miesiącach 1999 r. na rynku europejskim.

Compaq, IBM oraz Dell zajęli czołowe pozycje pod względem sprzedaży komputerów PC w pierwszych trzech miesiącach 1999 r. na rynku europejskim. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez International Data Corporation (IDC), sprzedaż komputerów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce wzrosła w tym okresie o 16%.

Sprzedaż Compaqa w tym regionie wzrosła o 17% i udział firmy wynosi obecnie 26%. IBM zwiększył sprzedaż o ponad 31% i jako jedyny poprawił wyniki na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Według IDC, swoją pozycję istotnie poprawił Dell, który zbliża się do IBM-a. Na czwartej pozycji znalazła się firma Fujitsu, której sprzedaż wzrosła o 46%. Dalej plasuje się Hewlett-Packard (wzrost o 68%), który zwiększył swój udział na rynku notebooków. Z pierwszej piątki zniknął natomiast Siemens.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200