Rośnie rynek sieci bezprzewodowych

Z raportu opracowanego przez firmę Evans Data Corporation wynika, że wśród klientów korporacyjnych systematycznie wzrasta zainteresowanie technologiami komunikacji bezprzewodowej.

Z raportu opracowanego przez firmę Evans Data Corporation wynika, że wśród firm systematycznie rośnie zainteresowanie technologiami komunikacji bezprzewodowej. Koncerny sukcesywnie zwiększają wydatki na aplikacje i urządzenia zapewniające bezprzewodową komunikacje. Raport opracowano na podstawie danych, dostarczonych przez ponad 500 dostawców takich rozwiązań z całego świata.

Największą popularnością cieszy się technologia Bluetooth i protokół 802.11b - blisko 19% firm już dziś korzysta z takich rozwiązań (głównie z 802.11b). Przedstawiciele 41% firm deklarują zaś, że w najbliższym czasie zamierzają rozpocząć korzystanie z sieci bezprzewodowych.

Zobacz również:

  • WhatsApp zaczyna szyfrować kopie zapasowe danych w trybie E2EE
  • Świetna sprzedaż laptopów w pierwszym kwartale 2021
  • Jaki będzie 2021 rok (i kolejne) w IT

"Sprzedaż w branży IT spadła ostatnio dość znacznie, warto jednak odnotować, że ów kryzys raczej nie dotknął sektora rozwiązań bezprzewodowych - one wciąż sprzedają się znakomicie" - twierdzą przedstawiciele Evans Data, komentując wyniki raportu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200