Rośnie rynek outsourcingu

IDC przewiduje, że rynek ten już w 2005 r. wart będzie 100 mld USD. Nawiększe wydatki na usługi outsourcingowe przeznaczać będą firmy ze Stanów Zjednoczonych. Nakłady w Europie Zachodniej wzrosną z 16 mld USD w 2000 r. do 26 mld w roku 2005.

Według International Data Corporation wydatki na usługi outsourcingowe w 2005 r. przekroczą 100 mld USD. Największym rynkiem tego typu usług będą Stany Zjednoczone, jednak firmy europejskie i azjatyckie chcąc pozostać konkurencyjnymi będą przeznaczać na usługi outsourcingowe coraz większe nakłady.

IDC utrzymuje, że już obecnie rynek outsourcingu poza Stanami Zjednoczonymi odnotowuje szybki wzrost, ponieważ znalazł on podatny grunt w takich regionach jak Europa środkowo-wschodnia, Ameryka Łacińska oraz południowo-wschodnia Azja. "Outsourcing jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw borykających się z problemami gwałtownych zmian technologiczno-ekonomicznych, recesji, czy braku wykfalifikowanego personelu" - mówią analitycy z IDC.

Zobacz również:

W 2005 r. USA stanowić będzie 44% rynku usług outsourcingowych. Ze względów ekonomicznych firmy coraz częściej korzystać będą z usług centrów danych, wynajmować zewnętrzne firmy do zarządzania własnymi systemami informatycznymi czy korzystać z usług ASP. Wydatki Europy Zachodniej wzrosną o z 16 mld USD w 2000 do 26 mld w roku 2005. W przypadku pozostałych krajów dynamika wzrostu rynku outsourcingowego będzie jeszcze większa i wyniesie ok. 21% rocznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200