Rośnie popyt na nowe domeny internetowe

Zgodnie z danymi publikowanymi przez firmę Verisign, w pierwszym kwartale bieżącego roku liczba zarejestrowanych nowych domen wynosiła 25,4 miliona, co stanowi już niemal 8% wszystkich internetowych adresów na świecie, których łączna liczba zdążyła przekroczyć 330 milionów.

W rankingu ntldstats, na którym notowane są nowe adresy, prym wiedzie rozszerzenie .xyz, które towarzyszy blisko 6 milionom stron internetowych. Na drugim miejscu uplasowała się domena .top z wynikiem prawie 3,5 mln rejestracji. Wysoko zakwalifikowano również końcówkę club, którą wykorzystuje 1.92 mln klientów czy .online, którą zarejestrowano już ponad 750 tysięcy razy.

Jako ciekawostkę można odnotować fakt, że ostatnio jeden z użytkowników za adres casino.online 200 tys. USD. Nie jest to jednak wcale dużo w porównaniu z rekordowymi transakcjami odnotowanymi na tym rynku. I tak za domenę www.lasvegas.com zapłacono 90 mln USD, z za domenę www.carinsurance.com blisko 50 mln USD. W przypadku polskiego rynku, rekord należy natomiast do serwisu www.opony.pl, który przed siedmioma laty znalazł nabywcę za kwotę miliona złotych.

Zobacz również:

  • WordPress Starter ułatwi tworzenie stron internetowych
  • Microsoft przejmuje domeny należące do rosyjskich hakerów

„Zwrot zainteresowań przedsiębiorców w kierunku nieszablonowych adresów internetowych dla swojej firmy widoczny jest również w Polsce”, mówi Marta Goc – Karwala, kierownik produktu domeny w home.pl. I dodaje, „przykład może stanowić domena .vip, której ważność jest przedłużana przez klientów o 10% częściej niż tradycyjnej domeny .pl. Zdając sobie sprawę z tego faktu, przy okazji uruchomienia nowego serwisu internetowego postanowiliśmy umożliwić użytkownikom naszych usług bezpłatne testowanie nowej domeny .online –

Źródło: inPlus Media

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200