Rośnie popularność mobilnych usług

Z badań firmy GSM Association wynika, że na całym świecie codziennie jest wysyłanych ok. 750 mln wiadomości SMS.

Według danych GSM Association, we wrześniu br. użytkownicy telefonów komórkowych każdego dnia wysyłali ok. 750 mln krótkich wiadomości tekstowych (SMS). W skali miesiąca daje to ok. 22,5 mld SMS-ów.

Organizacja skorygowała swoje poprzednie prognozy, które mówiły że do końca 2001 r. abonenci telefonii komórkowej będą miesięcznie wysyłać 20 mld SMS-ów. Najświeższe przewidywania mówią o 25 mld SMS-ów wysłanych w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Biorąc pod uwagę możliwość wysyłania SMS-ów z Internetu na telefon komórkowy, GSM Association spodziewa się, że już wkrótce każdego dnia telefony komórkowe na całym świecie będą notować miliard wiadomości tekstowych.

Przeważającą większość wysyłanych SMS-ów wciąż stanowi prywatna "korespondencja". Jednak zdaniem specjalistów z GSM Association, coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się płatne SMS-y informacyjne np. specjalne serwisy zawierające najważniejsze wiadomości biznesowe, sportowe, pogodowe, wydarzenia z kraju i ze świata oraz wiele innych.

Największa liczba wysyłanych SMS-ów pochodzi z krajów skandynawskich. Pozostałe państwa europejskie także znajdują się w czołówce komunikowania się tą drogą. Największy wzrost liczby korzystających z usług SMS jest zauważalny na Filipinach, w Australii i Nowej Zelandii.


TOP 200