Rośnie popularność Linuxa

Od początku roku liczba dostępnych na rynku aplikacji biznesowych dla Linuxa zwiększyła się o 30%. IBM utrzymuje, że dynamicznie zwiększa się popularność tego systemu operacyjnego w środowiskach biznesowych.

Według szacunków IBM liczba biznesowych aplikacji dla systemu Linux od początku roku wzrosła o blisko 30%. W katalogu stworzonym przez IBM Global Services zarejestrowanych jest 2300 takich programów dla platformy Linux oferowanych przez niezależnych dostawców. Sam IBM oferuje trzy główne produkty w wersji dla Linuxa: serwer aplikacji WebSphere, bazę danych DB2 oraz system Lotus Domino.

"Linux zawsze był bardzo popularną platformą internetową. Obecnie widzimy rosnące zapotrzebowanie na aplikacje biznesowe stworzone z myślą o tym systemie. Linux jest stabilny, tani i pozwala na wydajną pracę przy ograniczonych wymaganiach sprzętowych. Linux jest także szansą dla niezależnych producentów oprogramowania. Dlatego właśnie promujemy ten system" - twierdzą przedstawiciele IBM.

Zobacz również:

  • WhatsApp zaczyna szyfrować kopie zapasowe danych w trybie E2EE
  • Świetna sprzedaż laptopów w pierwszym kwartale 2021
  • Jaki będzie 2021 rok (i kolejne) w IT
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200