Rośnie liczba partnerów PeopleSoft i Noblestar

Ostatnia umowa z Emax jest piątą dotyczącą wdrożeń pakietu PeopleSoft/Vantive CRM, podpisaną przez Noblestar. Dotychczas firma, będąca wyłącznym dystrybutorem produktów PeopleSoft w Polsce, podpisała porozumienia z firmami: 2Si, Alcatel, ComputerLand i NCR. W Polsce obowiązują także ogólnoświatowe alianse PeopleSoft z firmami konsultingowymi: KPMG, Deloitte Consulting, PricewaterhouseCoopers oraz Cap Gemini Ernst & Young.

Ostatnia umowa z Emax jest piątą dotyczącą wdrożeń pakietu PeopleSoft/Vantive CRM, podpisaną przez Noblestar. Dotychczas firma, będąca wyłącznym dystrybutorem produktów PeopleSoft w Polsce, podpisała porozumienia z firmami: 2Si, Alcatel, ComputerLand i NCR. W Polsce obowiązują także ogólnoświatowe alianse PeopleSoft z firmami konsultingowymi: KPMG, Deloitte Consulting, PricewaterhouseCoopers oraz Cap Gemini .

"Polscy integratorzy zaczęli dostrzegać komercyjny potencjał pakietu PeopleSoft CRM, opartego na produkcie przejętej dwa lata temu Vantive Enterprise" - komentują przedstawiciele Noblestar. Poszczególne moduły tego systemu wdrożono dotychczas m.in. w Fortis Bank, Raiffeisen Bank i tp.internet, gdzie Noblestar i Alcatel zrealizowały największy dotychczas projekt CRM w Polsce. W najbliższych miesiącach ma rozpocząć się kilka nowych wdrożeń systemów CRM firmy PeopleSoft. "Wykonaliśmy kilka projektów pilotażowych. Niektóre obejmują do 80% ostatecznej funkcjonalności systemów" - mówi Jacek Brylski, odpowiedzialny w ComputerLand za projekty CRM.

Właśnie z myślą o kolejnych projektach rozbudowywane są zespoły konsultantów ds. CRM. Obecnie największym zespołem wdrożeniowym dysponuje Noblestar (11 konsultantów ds. CRM). W pozostałych firmach tworzone są wyspecjalizowane komórki liczące po kilka osób. Nie oznacza to jednak konkurencji między partnerami a Noblestar. Warszawska firma chce docelowo zająć pozycję dystrybutora wspierającego w razie potrzeby partnerów wdrożeniowych.

Tymczasem z planów wdrażania systemów klasy ERP PeopleSoft wycofało się TRW ISCS. Firma ta zamierza skoncentrować się obecnie na sprzedaży i wdrożeniach rozwiązań firmy Lawson Software.


TOP 200