Roman Kluska sprzedaje wszystkie akcje Optimusa

Prezes Optimusa wraz z żoną sprzeda Grupie Inwestycyjnej BRE wszystkie posiadane akcje spółki (38,46%). Na podstawie wczorajszego ich kursu, wartość transakcji szacowana jest na 628,4 mln zł.

Prezes Optimusa wraz z żoną sprzeda Grupie Inwestycyjnej BRE wszystkie posiadane akcje spółki (38,46%). Na podstawie wczorajszego ich kursu, wartość transakcji szacowana jest na 628,4 mln zł. Akcje te dają ok. 70% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Według nieoficjalnych informacji, powodem transakcji jest pozyskanie inwestora strategicznego dla Optimus SA, w którego znalezieniu ma pomóc BRE. Zgodnie z zawartą dzisiaj w nocy umową, Roman Kluska pozostanie prezesem zarządu firmy przez okres 2 lat. Następnie ma wejść w skład rady nadzorczej.

Pozyskane ze sprzedaży akcji fundusze Anna i Roman Kluska mają zamiar przeznaczyć na stworzenie fundacji zajmującej się m.in. ochroną zdrowia.

O szczegółach firma poinformuje na dzisiejszej konferencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200