Rok pełen inwestycji

Grupa Kapitałowa TETA silniej niż kiedykolwiek inwestuje w działalność zagraniczną. Coraz bardziej widoczna jest też dwutorowa specjalizacja wrocławskiej spółki. TETA koncentruje się na systemach HR i ERP.

Miniony rok był kolejnym rokiem budowania Grupy Kapitałowej TETA. Strategia rozwoju Grupy opiera się na specjalizacji i stopniowym rozwoju wszystkich spółek zależnych. Poza spółką-matką, do Grupy należą dziś cztery inne spółki: , Pyton Management, TETA HR Center i węgierski VT-Soft. "Minione dwanaście miesięcy, to kolejny rok budowania Grupy Kapitałowej. Przejęliśmy udziały w firmie InsERT, a także zgodnie z umową sfinalizowaliśmy ostatecznie nabycie firmy Pyton Management. Zakończyliśmy także proces lokalizacji naszego rozwiązania kadrowo-płacowego na warunki rynku węgierskiego" - mówi Jerzy Krawczyk, prezes firmy TETA. Według niego, dopasowanie systemu HR do potrzeb rynku węgierskiego daje podstawę do dalszego rozwoju oferty w całym regionie. W planach jest również wprowadzenie na rynek węgierski systemu TETA Constellation, a na rynku polskim wykorzystanie doświadczenia wyspecjalizowanej w sektorze administracji publicznej spółki VT-Soft. "Będziemy chcieli wychodzić poza granice kraju z usługami outsourcingowymi i zaawansowaną obsługą HR. W Polsce spróbujemy też wykorzystać podejście i referencje VT-Soft w projektach dla administracji publicznej" - zapowiada Jerzy Krawczyk. Prezes TETY przyznaje również, że na 2010 roku nie są planowane żadne akwizycje. Nie wyklucza jednak przejęć wyspecjalizowanych w rozwiązaniach HR i outsourcingu spółek z krajów ościennych w latach kolejnych.

Dobry start w 2010 rok

"Będziemy chcieli wychodzić poza granice kraju z usługami outsourcingowymi i zaawansowaną obsługą HR. W Polsce spróbujemy też wykorzystać podejście i referencje VT-Soft w projektach dla administracji publicznej" - zapowiada Jerzy Krawczyk, prezes firmy TETA.

Z punktu widzenia obrotów Grupy ubiegły rok był nieco słabszy od roku 2008. Mimo to, prezes TETY mówi o ostatnich miesiącach z optymizmem. "Ucieszył nas dosyć duży wzrost w zakresie liczby nowych kontraktów w segmencie ERP. Na początku 2010 roku mamy zdecydowanie wyższy backlog niż przed rokiem. Niesłabnące zainteresowanie dotyczy także naszych systemów do zarządzania kapitałem ludzkim" - podkreśla Jerzy Krawczyk. Według jego zapewnień, w zeszłym roku wzrosła średnia cena sprzedaży oprogramowania TETA Constellation. Było to przede wszystkim wynikiem funkcjonalnego rozwoju systemu. "W ostatnim roku system TETA Constellation zyskał m.in. funkcje związane z obsługą magazynu wysokiego składowania oraz moduł wspierający handel detaliczny. Dzięki szerszej funkcjonalności wzrosła nam średnia wartość kontraktów na wdrożenie systemu ERP" - podkreśla Jerzy Krawczyk.

Nie bez znaczenia dla rozwoju oferty Grupy TETA w zakresie rozwiązań jest rola firmy InsERT. Od czasu włączenia spółki w struktury grupy kapitałowej obie firmy dzielą się m.in. doświadczeniami w zakresie tworzenia aplikacji i realizacji potrzeb różnych segmentów rynku. "W minionym roku wspólnie z InsERT-em zakończyliśmy prace i przygotowania nowego produktu Navireo - pakietu przeznaczonego dla małych i średnich przedsiębiorstw, który stanowi uzupełnienie naszej oferty dla tego segmentu rynku" - mówi prezes TETY.


TOP 200