Rok 2001 będzie przełomowy dla producentów rozwiązań handlu elektronicznego

Thomas Siebel, prezes Siebel Systems, przewiduje, że w wyniku pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego do końca roku 70% dostawców rozwiązań handlu elektronicznego wycofa się z tego rynku.

To będzie trudny rok dla firm produkujących oprogramowanie dla handlu elektronicznego. Takiego zdania jest Thomas Siebel, prezes firmy Siebel Systems. Podczas wystąpienia na wystawie Internet World, Thomas Siebel stwierdził, że w wyniku pogłębiającego się kryzysu ekonomicznego do końca br. 70% dostawców rozwiązań internetowych wycofa się z tego sektora.

Nie oznacza to jednak, że rynek oprogramowania dla handlu elektronicznego ulegnie załamaniu. Analitycy uważają, że będzie on cechował się wzrostem sięgającym ponad 50% rocznie. Obecnie jego wartość wynosi ok. 6,6 mld USD.

Zobacz również:

  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy
  • Rynek smartfonów powróci do formy dopiero w H2 2023
  • Musk wycofał ofertę kupna Twittera

"Klienci chcą dzisiaj mieć możliwość przeprowadzania transakcji w dowolnym miejscu, czasie, walucie i języku. Internet im to umożliwia, dlatego wykorzystanie tego typu rozwiązań będzie się nadal upowszechniać. Musimy jednak poczekać na poprawę ogólnej koniunktury" - stwierdził Thomas Siebel.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200