Rodziny założycieli HP są przeciwko połączeniu z Compaqiem

Według nieoficjalnych informacji, do sprzeciwu Waltera Hewletta przeciwko połączeniu Hewletta-Packarda z Compaq Computer dołączyli także potomkowie drugiego założyciela - Davida Packarda. Łącznie obie rodziny posiadają 15% akcji HP.

Walter Hewlett, syn Wiliama Hewletta, jego dwie siostry i przedstawiciele fundacji założonej przez rodzinę Hewlettów - łącznie są oni w posiadaniu ok. 5% akcji firmy - zamierzają głosować przeciwko połączeniu z Compaq Computer. Zdaniem Waltera Hewletta, połączenie w obecnej sytuacji gospodarczej w USA i świecie jest zbyt ryzykowne. "Ewentualne korzyści płynące z połączenia nie są warte takiego ryzyka" - dodał w wywiadzie dla Financial Times.

Z kolei według nieoficjalnych informacji podanych przez San Francisco Chronicle, do sprzeciwu Waltera Hewletta przeciwko połączeniu Hewletta-Packarda z Compaq Computer zamierzają dołączyć także potomkowie drugiego założyciela - Davida Packarda. Łącznie obie rodziny posiadają 15% akcji HP. Kolejne 25 mln akcji (ponad 1%) posiada Packard Humanities Institute, którego przedstawiciele prawdopodobnie także będą przeciwni fuzji.

Zobacz również:

W sumie obie rodziny nie dysponują jednak wystarczającym pakietem akcji, aby wstrzymać szacowane na 20 mld USD połączenie. Być może jednak przekonają do swoich racji innych akcjonariuszy HP. Nadal nie wiadomo jak się zachowają się przedstawiciele David and Lucile Packard Foundation, która jest w posiadaniu 10,5% akcji HP.

Zdaniem przedstawicieli HP i Compaqa, do połączenia dojdzie. Są oni także nadal pewni, że poprze je większość akcjonariuszy obu firm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200