Robert Pietryszyn nie jest już prezesem Lotosu

Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała w środę 9. listopada Roberta Pietryszyna z funkcji prezesa tej spółki - podał koncern. Decyzją Rady obowiązki prezesa będzie pełnił Marcin Jastrzębski, dotychczasowy wiceprezes ds. operacyjnych.

Robert Pietryszyn nie jest już prezesem Lotosu

Pietryszyn był prezesem Grupy Lotos od 13 maja 2016 roku. Wcześniej przez miesiąc pełnił obowiązki szefa Lotosu, gdzie trafił z zarządu PZU. Był uważany za przyjaciela Adama Hoffmana i protegowanego ministra skarbu Dawida Jackiewicza. To prawdopodobnie było również powodem odwołania z zarządu Lotosu. Aktualne pozostaje pytanie czy obecna władza ma tak duże zasoby kadrowe że może rezygnować z tak doświadczonego menedżera jak Pietryszyn?

Rada Nadzorcza zdecydowała również o powierzeniu z dniem 9 listopada 2016 r. pełnienia obowiązków prezesa zarządu Marcinowi Jastrzębskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu ds. operacyjnych.

Zobacz również:

  • Atos ma nowego CEO
  • Microsoft stworzy cyfrowego bliźniaka rafinerii LOTOS

Grupa Lotos SA to jedno z największych przedsiębiorstw w kraju. Prowadzi działalność w Polsce i poza jej granicami, zajmując się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych.

W Grupie Lotos Skarb Państwa ma 53,19 proc. udziałów. NN (ING) OFE posiada 5,73 proc., PZU OFE ma 5,02% a pozostali akcjonariusze 36,06 proc. W skład grupy kapitałowej, poza Grupą Lotos, która zarządza rafinerią w Gdańsku, wchodzi 15 spółek ze znakiem Lotos.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200