Robak od administratora

W Internecie pojawił się nowy robak pocztowy, podszywający się od wiadomość od administratora. W32.Mimail rozpowszechnia się w postaci załącznika do wiadomości zatytułowanej "Your Account" - po uruchomieniu załączonego pliku robak zaczyna masowo wysyłać swoje kopie.

Nazwa załącznika to z reguły message.zip. Po uaktywnieniu się, W32.Mimail wyszukuje na dysku adresy e-mail i zaczyna wysyłać na nie swoje kopie (robak wykorzystuje do tego celu własny mechanizm pocztowy).

W32.Mimail nie jest destrukcyjny, nie potrafi np. kasować plików, jednak, zdaniem ekspertów, może on w najbliższym czasie sprawić internautom sporo kłopotów - głównie z uwagi na umiejętność masowego dystrybuowania się. Nie bez znaczenia jest również fakt, że robak podszywa się pod wiadomość od administratora - może to sprawić, że wielu użytkowników bez namysłu uruchomi W32.Mimail.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Jeśli podejrzewamy, że komputer został zainfekowany przez W32.Mimail, należy uaktualnić program antywirusowy i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie robaka, należy je skasować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200