Robak kasuje MP3

Specjaliści z firmy Symantec poinformowali o wykryciu nowego robaka, rozprzestrzeniającego się za pośrednictwem nośników danych podłączanych do portu USB (np. pendrive'ów czy odtwarzaczy MP3). Po zainfekowaniu komputera "szkodnik" kasuje z dysków pliki MP3.

Robak nazwany przez Symanteka - Deletemusic - ukrywa się zwykle w pamięci urządzeń przenośnych. Gdy urządzenie takie - np. pendrive - zostanie podłączone do komputera "insekt" się uaktywnia i instaluje w systemie Windows. Pierwszym etapem jego działania jest skopiowanie się na wszystkie możliwe nośniki (robak powtórzy tę akcję za każdym razem, gdy do komputera zostanie podłączone nowe urządzenie). Później Deletemusic, zgodnie ze swoją nazwą, kasuje z dysku pliki MP3.

Symantec uznał Deletemusic za niewielkie zagrożenie - przede wszystkim dlatego, że sposób rozpowszechniania się robaka nie pozwala mu na szybkie zarażenie znaczącej liczby komputerów.

W razie podejrzenia, że system został zainfekowany przez "szkodnika", należy uaktualnić program antywirusowy i z jego pomocą usunąć wszystkie kopie Deletemusic.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200