Robak "My Party"

Firmy antywirusowe ostrzegają przed nowym wirusem o nazwie "My Party" ([email protected]), który rozprzestrzenia się przez pocztę elektroniczną.

Firmy antywirusowe ostrzegają przed nowym wirusem o nazwie "My Party" ([email protected]), który rozprzestrzenia się przez pocztę elektroniczną.

Załącznik dołączony do wiadomości ma postać URL - www.myparty.yahoo.com, co wygląda na pozornie "przyzwoity" adres webowy, w rzeczywistości jest jednak programem wykonywalnym (typu .com). Po kliknięciu na załączniku komputer zostaje zainfekowany robakiem, który przeszukuje książkę adresową Microsoft Outlook oraz pliki folderów programu Microsoft Outlook Express (pliki *.dbx), poszukując w nich adresów poczty elektronicznej, pod które następnie sam się rozsyła.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Robak używa do rozsyłania własnych mechanizmów, przez co kopie wysyłanych przez niego przesyłek nie są zachowywane w folderach programu pocztowego. Wirus nie przenosi "niebezpiecznego ładunku", przeznaczonego np. do niszczenia plików, niemniej jednak może powodować znaczące obciążenie systemów poczty elektronicznej.

Zawartość przesyłki jest następująca:

Temat: "new photos from my party!"

Tekst listu:

"Hello! My party... It was absolutely amazing!

I have attached my web page with new photos!

If you can please make color prints of my photos. Thanks!"

Nazwa załącznika: www.myparty.yahoo.com .

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200