Riverbed zmodyfikował platformę RiOS

Riverbed wprowadza nową wersję platformy RiOS (Riverbed Optimization System), służącą do optymalizowania pracy WAN. Wraz z RiOS 7.0 firma poszerza zestaw aplikacji optymalizujących WAN o natywne wsparcie dla transferu wideo poprzez HTTP, o aplikacje obsługujące protokoły UDP (User Datagram Protocol) oraz o IPv6, a także rozszerza wsparcie dla wirtualnych desktopów (VDI).

Platforma RiOS 7.0 integruje teraz funkcjonalność Cascade Shark w urządzeniu Steelhead, co umożliwia analizowanie ruchu w sieci i pozwala klientom na wykorzystanie urządzenia Steelhead do monitorowania pracy całej sieci, również tych połączeń, które obsługują zdalne oddziały firmy. Riverbed oferuje też natywne dzielenie strumienia Adobe Flash poprzez HTTP i opracował jako pierwszy technologię dzielenia strumienia wideo w Microsoft Silverlight. Dodatkowo, dzięki adaptacji IPv6, RiOS 7.0 sprawia, że organizacje mogą skorzystać z optymalizacji przepustowości dla ruchu UDP i TCP przez IPv6.

Kolejne nowe funkcje włączone do RiOS 7.0, to: możliwość optymalizowania protokołu ICA (Independent Computing Architecture) poprzez szyfrowany protokół SSL (Secure Socket Layer) oraz funkcja pozwalająca mapować dysk klienta, co umożliwia organizacjom optymalizowanie zawartości przez połączenie bezpośrednio z cienkim klientem, w tym również z pamięciami flash.

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze
  • Tym układem AMD zamierza podbić rynek superkomputerów
Riverbed zmodyfikował platformę RiOS

Steelhead 250-H

RiOS 7.0 rozszerza też możliwości optymalizacyjne ruchu zaszyfrowanego i wymagającego potwierdzenia autentyczności. I tak organizacje korzystające z Lotus Notes mogą obecnie przyspieszać przepływ zaszyfrowanych dokumentów. Riverbed zapewnia też lepszą wydajność aplikacji Exchange Online, SharePoint Online i Office Live oraz optymalizuje aplikacje wymagające potwierdzenia autentyczności w standardzie Kerberos, który jest używany w aplikacjach Microsoft oraz w różnego typu platformach, w tym Active Directory oraz Windows Serwer.

RiOS 7.0 będzie dostępny na polskim rynku na początku 2012 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200