Riverbed usprawnia komunikację z chmurami obliczeniowymi

Firma Riverbed zaprezentowała dwa nowe rozwiązania (Cloud Steelhead i Whitewater), dzięki którym aplikacje korzystające z usług chmur obliczeniowych mogą dużo szybciej wymieniać dane.

Riverbed usprawnia komunikację z chmurami obliczeniowymi
Cloud Steelhead) to zmodyfikowana wersja flagowego rozwiązania firmy Steelhead WAN, do którego producent dodał wiele opcji pozwalających na obsługę aplikacji korzystających z usług chmur obliczeniowych.

Wdrożenie rozwiązania wiąże się z koniecznością instalowania po obu stronach połączenia WAN specjalnych, dedykowanych urządzeń. Istnieje też możliwość zainstalowania po jednej stronie urządzenia, a po drugiej (najczęściej po stronie firmy zarządzającej chmurą) skonfigurowania specjalnej maszyny wirtualnej i zainstalowanie w jej pamięci odpowiedniego oprogramowania pełniącego rolę akceleratora.

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze
  • Tym układem AMD zamierza podbić rynek superkomputerów

Drugie wprowadzane rozwiązanie - Whitewater - ma usprawnić i przyspieszyć proces wykonywania kopii zapasowych danych i przechowywania ich w pamięciach masowych działających w chmurach obliczeniowych. Zawiera on między innymi translatory protokołów sieciowych, co pozwala dużo szybciej wykonywać kopie zapasowe danych, wtedy gdy sieć korporacyjna i chmura obliczeniowa obsługują dane przy użyciu różnych protokołów.

Whitewater (deduplikujące i szyfrujące dane) jest instalowane wyłącznie po stronie klienta korzystającego z usług chmury. Może to być oprogramowanie lub dedykowane do tego celu urządzenie (WWA-1000 lub WWA-2000).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200