Riverbed prezentuje nową wersję platformy Granit (zarządzanie zdalnymi oddziałami firm)

Riverbed jest twórcą architektury Granite, dzięki której rozbudowane przedsiębiorstwo może efektywnie zarządzać zasobami informatycznymi, które są przechowywane w jego zdalnych oddziałach. Kilka dni temu firma uaktualniła tę platformę, dodając do niej szereg nowych technologii i rozwiązań.

Modyfikując platformę Granit firma Riverbed miała na uwadze fakt, że większość implementacji wykorzystujących chmury obliczeniowe bazuje na modelu SaaS (Software as a Service; oprogramowanie jako usługa). Właśnie dlatego nowe rozwiązania wprowadzane do architektury Granit były projektowane z myślą o tym właśnie modelu.

Riverbed informuje, że platforma Granit może obecnie obsługiwać nie tylko pamięci masowe iSCSI, ale również pamięci Fibre Channel. Firma zaprezentowała też nowe urządzenie brzegowe wchodzące w skład platformy Granite (należące do linii Steelhead), które mają teraz dużo większą wydajność. To urządzenie Steelhead EX 1360, które zawiera ośmiordzeniowy procesor i ma do dyspozycji bufor na dane, który może mieć maks. pojemność 10 TB (wcześniej było to 4 TB).

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze
  • Tym układem AMD zamierza podbić rynek superkomputerów

Kolejny produkt to nowa wersja oprogramowania zarządzającego platformą Granite: system operacyjny Granite 2.5. Riverbed zapowiada, że będzie on dostępny nieco później - w trzecim kwartale br. Cała platforma składa się z dwóch elementów. Pierwszy element (Granite Edge) jest instalowany w zdalnym oddziale i kosztuje od 7495 USD. Drugi (Granite Core) jest instalowany w firmowym centrum danych i kosztuje od 7995 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200