Riverbed połączył technologię SD-WAN z chmurami

Riverbed wprowadził do oferty rozwiązanie SD-WAN (Software Defined WAN; sieci WAN kontrolowane przez oprogramowanie) noszące nazwę SteelConnect. Oferuje ono nowy sposób postrzegania sieci i infrastruktury w świecie o rosnącej roli technologii chmurowych.

SteelConnect pozwala za pomocą jednego kliknięcia uruchomić połączenie do popularnych środowisk chmurowych poprzez utworzenie bezpiecznej bramy WAN w chmurze, a tym samym dodać do systemu IT wirtualny komponent o spójnej konfiguracji oraz wymaganiach technicznych zalecanych dla całej infrastruktury sieciowej przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie umożliwia dostęp poprzez programowo i aplikacyjnie definiowanej warstwy łączności, obejmującej WAN, zdalne firmowe sieci LAN i infrastrukturę sieci w chmurze przez wykorzystanie fizycznych i wirtualnych bram WAN, zdalnych przełącznikach LAN oraz punktów dostępu Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze
  • SD-WAN: samodzielne wdrożenie czy usługa zarządzana?

Całe rozwiązanie SteelConnect zawiera: konsolę SteelConnect, bramę SteelConnect oraz przełączniki SteelConnect i punkty dostępu SteelConnect. Rozwiązanie SteelConnect jest dostępne dla klientów w Polsce od maja tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200