Ricoh prezentuje szybki laser dla biur

Ricoh wprowadził do sprzedaży drukarki z serii Ricoh Aficio SP C811DN. Urządzenia mają służyć jako typowe woły robocze w biurach potrzebujących szybkich, kolorowych wydruków wysokiej jakości.

Maksymalna rozdzielczość drukarek (uwzględniając interpolację) to 9600 x 600 dpi. Sprzęt jest w stanie produkować do 40 stron na minutę, zarówno w czerni i bieli, jak też w kolorze - jeśli użytkownik sobie tego zażyczy, to nawet w trybie dwustronnym.

Maksymalny rozmiar obsługiwanych kartek to 11 x 17 cali. Urządzenia wyposażono w trzy pojemniki na papier oraz panel sterowania pozwalający na kontrolę zadań z poziomu przeglądarki internetowej.

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?

We wnętrzu SP C811DN znalazł się dysk twardy o pojemności 40 GB z obsługą szyfrowania i czyszczenia ewentualnych pozostałości po plikach (DataOverwriteSecuritySystem). Sprzęt pozwala również na "oznaczanie" wydruków, by sporządzone w przyszłości kopie dokumentów odróżniały się od oryginału.

Ceny drukarek z serii Aficio SP C811DN rozpoczynają się od 3999 dolarów.

Dodatkowe informacje: "RICOH INTRODUCES THE AFICIO SP C811DN SERIES"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200