RiM: premiera BlackBerry 10 pod koniec stycznia 2013 r.

Firma Research in Motion zapowiedziała premierę platformy BlackBerry 10 na 30 stycznia. Nastąpi ona w kilku krajach jednocześnie i będzie połączona z prezentacją dwóch pierwszych smartfonów pracujących pod kontrolą tego systemu operacyjnego. Szczegółowe informacje dotyczące smartfonów i ich dostępności zostaną podane w trakcie tego wydarzenia.

Spośród znanych już, najważniejszych funkcji BlackBerry 10, warto wymienić takie, jak: BlackBerry Flow (nowy interfejs użytkownika umożliwiający nawigację po otwartych aplikacjach oraz centrum BlackBerry Hub (funkcja pozwalająca gromadzić wiadomości, powiadomienia, kanały informacyjne i pozycje kalendarza).

Zdaniem producenta na uwagę zasługuje również funkcja BlackBerry Balance (która oddziela osobiste aplikacje i informacje od danych służbowych, a do przełączenia trybu osobistego i służbowego wystarczy prosty gest, przy czym profil służbowy jest w pełni zaszyfrowany) oraz to, że klawiatura urządzeń BlackBerry 10 będzie uczyć się sposobu pisania użytkownika i dostosowywać się do niego.

Zobacz również:

  • Poprawa na rynku smartfonów

Warto przypomnieć, że platforma uzyskała niedawno certyfikat FIPS 140-2, dzięki czemu smartfony BlackBerry 10 oraz rozwiązanie BlackBerry Enterprise Service 10 będą mogły wdrażać od razu po premierze oprogramowania instytucje rządowe. Firma RIM przypomniała także o tym, że smartfony BlackBerry 10 trafiły już do laboratoriów ponad 50 operatorów (w nadchodzących tygodniach liczba ta ma się znacznie powiększyć).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200