Rewolucja w zarządzie Telekomunikacji Polskiej

Wczoraj (24 stycznia) rezygnację z pełnienia funkcji członków zarządu TP złożyli: Iwona Kossman, Pierrick Hamon i Benoit Merel. W jego składzie pozostali jedynie prezes Maciej Witucki i Jacek Kałłaur. Dodatkowo Rada Nadzorcza powołała do zarządu Rolanda Dubois.

Zastąpi on Benoit Merel, obecnego członka zarządu ds. finansów. Nową funkcję obejmie 1 marca 2008 r. pracując do tego czasu razem z Benoit Merel nad przejęciem obowiązków. Roland Dubois (58) do Grupy France Telecom, do której należy TP, dołączył w 1987 r. W 2006 ro. został wiceprezesem ds. kontrolingu finansowego dywizji AMEA, odpowiedzialnej za spółki Grupy FT w krajach Azji, Środkowego Wschodu i Afryki.

Jako motyw odejścia wszystkich trzech członków zarządu wymienia się "plany realizacji nowych wyzwań zawodowych". Rezygnacje są efektywne w następujących terminach: 24 stycznia 2008 r. w przypadku Iwony Kossmann i 29 lutego 2008 r. w przypadku Pierre'a Hamon i Benoit Merela.

Zobacz również:

  • Musk wszedł w skład rady dyrektorów zarządzającej Twitterem

Mówi się, że to nie koniec "porządków" w zarządzie TP, być może spowodowanych ubiegłorocznymi wynikami tego operatora. Dane za czwarty kwartał TP ma opublikować w przyszłym tygodniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200