Rewolucja w Prokomie?

Jak podaje Puls Biznesu, Asseco Poland ma połączyć się z Prokomem Software i ABG - taki plan poważnie rozważają menedżerowie największej polskiej grupy firm informatycznych. Jeśli się dogadają, powstanie podmiot o kapitalizacji powyżej 10 mld zł i niezwykle silnej pozycji rynkowej nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Grupa prawdopodobnie byłaby budowana pod marką Asseco (spółka o największej w grupie kapitalizacji - 4 mld zł).

Grupa Prokomu stoi na czterech nogach: poza Prokomem to Asseco, ABG Spin i Comp. Interesy poszczególnych grup krzyżują się ze sobą i na dłuższą metę takie rozdrobnienie nie jest korzystne. Stąd wcześniejsze porządki: połączenie Asseco z Softbankiem, ABG ze Ster-Projektem, a potem ze Spinem. Ryszard Krauze, szef Prokomu, nie wyklucza dalszych konsolidacji w grupie - czytamy w dzienniku.

Według analityków fuzja spółek Prokomu pod marką Asseco miałaby sens. Poza oczywistą synergią w sferze operacyjnej taka firma miałaby dobrze postrzegany zarząd i markę. Fuzja zdynamizowałaby też rozwój Prokomu, który byłby z kolei solidną bazą finansową dla rozwijającego się holdingu - pisze "PB".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200