Reuters Group zmienia model działalności na internetowy

Firma w ciągu najbliższych czterech lat zainwestuje ok. 800 mln USD w rozszerzenie swojej oferty usług online i bezprzewodowych w USA i Europie.

Reuters Group (RG), specjalizująca się w dostarczaniu informacyjnych serwisów finansowych, przedstawiła plany, w ramach których zamierza zmienić swój model działalności na bazujący na Internecie. W ciągu najbliższych czterech lata firma zamierza zainwestować ok. 800 mln USD w przedsięwzięcia związane z usługami informacyjnymi online i bezprzewodowymi dla użytkowników instytucjonalnych oraz domowych.

Aby zdobyć pieniądze na inwestycje, RG zamierza wyemitować akcje dwóch należących do niej firm - Greenhouse Fund i Instinet. Pierwsza z nich to fundusz inwestycyjny działający wśród przedsiębiorstw zaawansowanej technologii (Yahoo!, Infoseek), druga świadczy elektroniczne usługi maklerskie.

Internetowa strategia Reutersa obejmuje także przedsięwzięcia z innymi firmami. Wspólnie z Aether Communications, Reuters zamierza zaoferować europejskim użytkownikom urządzeń Palm Pilot dostęp do danych giełdowych i informacji finansowych. W planach jest także inwestycja w joint venture z firmą Multex, dzięki której powstanie internetowy serwis informacyjny dla europejskich inwestorów. Firma zamierza też stworzyć portal o tematyce finansowej dla użytkowników domowych.

W ubiegłym tygodniu Reuters informował o wspólnym przedsięwzięciu z firmą Equant. Celem współpracy jest stworzenie ekstranetu, dostarczającego serwisom informacyjnym i korporacjom dane biznesowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200