Restrukturyzacja i zmiany w najwyższym kierownictwie HP

Wprowadzone zmiany w strukturze kierowniczej HP oznaczają, że Leo Apotheker, dyrektor generalny koncernu będzie miał bezpośredni wpływ na działalność firmy w segmencie rozwiązań serwerowych i infrastrukturalnych oraz oprogramowania biznesowego. Ze stanowiska wiceprezesa działu rozwiązań korporacyjnych HP odejdzie Ann Livermore. Ze skutkiem natychmiastowym firmę HP opuszczą również dyrektor ds. IT oraz dyrektor ds. administracyjnych.

Zgodnie z ujawnionymi informacjami zmiany są ukierunkowane na zwiększenie efektywności procesów decyzyjnych na szczeblu najwyższego kierownictwa. Plany zakładają m.in., że ze stanowiska wiceprezesa odpowiedzialnego za korporacyjne rozwiązania HP odejdzie Ann Livermore. Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami Ann Livermore dołączy do rady nadzorczej koncernu HP. Będzie również pełnić obowiązki szefa działu HP Enterprise Business do czasu powołania nowej osoby na to stanowisko. Zdaniem wielu osób szczególnie istotna jest decyzja o odsunięciu od bezpośredniej działalności operacyjnej Ann Livermore. Zatrudniona w firmie HP od niemal 30 lat Ann Livermore była jedną z kilku osób wymienianych jako następca Marka Hurda na stanowisku dyrektora generalnego koncernu. Ostatecznie, w listopadzie 2010 roku zwolnione w atmosferze skandalu stanowisko objął Leo Apotheker, który wcześniej pełnił podobną funkcję w firmie SAP.

Na mocy zapowiedzianych zmian organizacyjnych szefowie pionów odpowiedzialni za działalność koncernu HP w segmencie (Dave Donatelli) oraz oprogramowania (Bill Veghte) i do tej pory podwładni Ann Livermore teraz podlegać będą bezpośrednio dyrektorowi generalnemu firmy. Podobnie dyrektorowi generalnemu bezpośrednio podlegać będzie również Jan Zadak, który od początku maja 2011 roku odpowiada m.in. za globalną sprzedaż i marketing rozwiązań korporacyjnych HP. Wcześniej Jan Zadak kierował działalnością HP w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Na stanowisku wiceprezesa zastąpił Thomasa Hogana.

Zobacz również:

  • Cyberprzestępcy z dostępem do coraz tańszych narzędzi

Z ujawnionych informacji wynika, że ze skutkiem natychmiastowym z firmy HP odchodzi Randy Mott, dyrektor ds. IT koncernu oraz Pete Bocian, dyrektor ds. administracyjnych (CAO). Zapowiadana restrukturyzacja zakłada także likwidację drugiego ze wspomnianych stanowisk. Nie ujawniono natomiast żadnych informacji na temat ewentualnego następcy odchodzącego CIO koncernu HP. Wiadomo jedynie, że zmiana na tym stanowisku wiązać będzie się z rozszerzeniem obowiązków dyrektora ds. informatycznych. Niewykluczone, że planowane jest połączenie zakresu obowiązków CIO i CAO.

Jednocześnie HP zamierza podejmować działania zmierzające do umocnienia własnej pozycji w Chinach i Indiach. Dwaj wiceprezesi koncernu - Todd Bradley, kierujący pionem rozwiązań osobistych HP oraz Vyomesh Joshi szefujący działowi druku i przetwarzania obrazu - w ramach dodatkowych obowiązków będą osobiście odpowiadać za rozwój działalności HP we wspomnianych krajach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200