Resort finansów rozpoczyna budowę systemu e-Deklaracje

Ministerstwo Finansów zawarło z Comarch umowę o wartości 27,6 mln zł na dostarczenie sprzętu komputerowego i świadczenie usług dla warstwy centralnej systemu Poltax. Umowa ta jest realizowana w ramach projektu e-Deklaracje.

W ramach kontraktu Comarch dostarczy infrastruktura sprzętowa obejmująca: klaster serwerów bazodanowych, system składowania danych oraz system do archiwizacji danych. Dostarczana infrastruktura w całości oparta jest na technologii IBM i stanowi warstwę centralną dla systemu POLTAX w Ministerstwie Finansów. Dostawa sprzętu, oprogramowania i usług im towarzyszących ma zostać zrealizowana w ciągu trzech miesięcy. Usługi związane z obsługą systemu i sprzętu Comarch będzie świadczył przez trzy lata od momentu zakończenia dostaw.

Projekt e-Deklaracje dotyczy elektronicznego rozliczania podatków, ma zapewnić kanał komunikacji oraz umożliwić świadczenie przez Ministerstwo Finansów usług dla przedsiębiorców przez Internet.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200