Rekrutacja na minusie

Coraz większa niepewność co do opłacalności inwestycji i zatrudniania nowych pracowników oraz malejąca ilość potencjalnych pracodawców z branży IT to główne przyczyny poważnego spadku przychodów agencji rekrutacyjnych.

Według informacji zdobytych przez dziennikarzy niemieckiego tygodnika Computerwoche, spadek ten jest już dwucyfrowy (szczegóły nie są na razie znane). Co więcej - eksperci nie wróżą poprawy sytuacji przed początkiem roku 2003.

Zdaniem firmy analitycznej EMC, wartość rynku rekrutacyjnego spadła w ubiegłym roku do poziomu z lat 1995 - 1996. "Wtedy jednak sytuacja na rynku była całkowicie odmienna", twierdzi Klaus Buddeberg z EMC w wywiadzie dla Computerwoche. "W latach 95-96 firmy musiały przez nawet przez kilka tygodni ogłaszać się w różnych mediach, jeśli chciały znaleźć pracownika na daną pozycję. Dzisiaj natomiast jest odwrotnie - ogłoszenia dawane są tylko wtedy, jeśli firma nie może obsadzić stanowiska w inny sposób".

Zobacz również:

  • Wzrasta znaczenie Bayer Digital Hub w Warszawie
  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200