Rekordowy Google Drive

Google chwali się, że z jego usług korzysta obecnie grubo ponad miliard osób. Okazuje się, że w kwietniu tego roku padł kolejny rekord, należący tym razem do usługi Google Drive. Po raz pierwszy w tym chmurowym magazynie znalazło się ponad 2 biliony plików.

To trudna to wyobrażenia sobie wielkość. Ujmując rzecz matematycznie, jeden bilion do 10 do potęgi dwunastej, czyli liczba 1 000 000 000 000. Google zapewnia, że jest to wiarygodna wiadomość, ponieważ w oddziale firmy zarządzającym usługą Google Drive znajduje się duży wyświetlacz, na którym pracownicy na bieżąca są informowani, ile aktywnych kont obsługuje usługa oraz ile plików w danych momencie znajduje się w chmurowym magazynie.

I tak pewnego pięknego kwietniowego poranka na wyświetlaczu pojawiła się liczba większa od 2 bilionów. Od czasy uruchomienia usługi – a miało to miejsce w kwietniu 2012 roku – nie obsługiwała ono nigdy tak dużej liczny plików. Kolejna granica została przekroczona i pracownicy zastanawiają się teraz, jak długo będą musieli czekać na moment, w których na wyświetlaczu pojawi się liczba 3 000 000 000 001.

Zobacz również:

Brak jest niestety danych, jak na tym tle przedstawiają się podobne usługi oferowane przez inne firmy. W styczniu 2016 roku z usługi iCloud firm Apple miało ponoć korzystać 782 mln użytkowników. Z kolei Dropbox informował swego czasu, że w marcu tego samego roku jego usługa zaczęła obsługiwać ponad 500 mln użytkowników.

Google spodziewa się, że w pierwszym kwartale 2018 roku z usługi Google Drive może zacząć korzystać ponad miliard użytkowników. Jest tak się stanie, będzie to kolejny rekord.


TOP 200