Rekordowo dobry IV kwartał SAP-a

Zysk operacyjny rzędu 600 mln euro jest o ok. 40% wyższy niż uzyskany w analogicznym kwartale poprzedniego roku finansowego. Firma przyznała, że tak dobre wyniki przewyższyły jej wstępne oczekiwania.

SAP poinformował, że spodziewa się, jak to sam określił: bardzo dobrych wyników finansowych, uzyskanych w IV kwartale roku finansowego 2000.

Według wstępnych wyników, firma uzyskała w tym okresie zysk operacyjny rzędu 600 mln euro (ok. 574 mln USD), czyli o ponad 40% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Przychód firmy wzrósł natomiast o ok. 27%, tj. do poziomu 2,1 mld euro (ok. 2,01 mld USD). Wyniki te nie uwzględniają jednak wydatków na program opcji pracowniczych STAR.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Przychód niemieckiego producenta ze sprzedaży licencji oprogramowania wzrósł o 25% i osiągnął ok. 1 mld euro (ok. 957 mln USD).

"Bardzo dobre wyniki uzyskane w IV kwartale 2000, które są dużo lepsze od i tak już bardzo dobrych wyników uzyskanych w IV kwartale 1999 r., przewyższyły nasze oczekiwania" - podsumowali przedstawiciele firmy.

Szczegółowe wyniki mają zostać ujawnione 23 stycznia br.

***

Wyniki finansowe

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200