Rekordowe przychody krakowskiego Veracompu za rok 2010

W 2010 roku obroty firmy Veracomp sięgnęły 390 mln zł. Stanowi to wzrost o 34 proc. w skali roku. W zeszłym roku wzrosła m.in. sprzedaż systemów audiowizualnych, rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci oraz serwerów i pamięci masowych. Zanotowano także wzrost zainteresowania usługami konsultingu biznesowego i technologicznego.

Przedstawiciele kierownictwa firmy Veracomp podkreślają, że przychody na poziomie 390 mln zł to wynik rekordowy w skali 20 lat działalności firmy. W zeszłym roku wzrosła m.in. sprzedaż systemów audiowizualnych, rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa sieci oraz serwerów i pamięci masowych, a także narzędzi wspierających zarządzanie infrastrukturą IT i systemów obrazowania medycznego. Zdaniem przedstawicieli firmy rekordowe przychody to wynik realizowanej od lat strategii rozwoju spółki. Veracomp skupia się m.in. na usługach wsparcia biznesowego i technologicznego dla partnerów oraz rozwoju oferty. Rozwijana jest też działalność zagraniczna. "Rozbudowaliśmy ofertę produktową o dziewięć nowych marek, poszerzyliśmy portfel świadczonych usług i umocniliśmy naszą pozycję w Czechach oraz w Rumunii. W przypadku rozwiązań dedykowanych na rynek MSP oraz dla odbiorców korporacyjnych, biorąc pod uwagę liczbę i wielkość zamówień - nie odczuwaliśmy skutków spowolnienia gospodarczego ani kryzysu finansowego" - mówi Adam Rudowski, prezes zarządu firmy Veracomp. Dla porównania warto dodać, że w 2009 roku przychody firmy Veracomp wzrosły o 5 proc. i osiągnęły poziom 291 mln zł.

Czytaj też:

Przychody Qumak-Sekom za rok 2010 przekroczyły 300 mln zł

Zobacz również:

  • Dobre wyniki finansowe Fortinet
  • Fortinet ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku

W IT w Polsce nadal zarabia się najwięcej

Polska mało innowacyjna wg Innovation Union Scoreboard

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200