Rekordowa strata AOL Time Warner

W pierwszym kwartale br. przychody koncernu wzrosły do 9,8 mld USD. Firma wykazała jednak rekordową w historii amerykańskiej gospodarki stratę, sięgającą 54 mld USD.

AOL TW w I kw. br. zanotował 54,2 mld USD straty. Jest ono związana jednak głównie z odpisami na poczet urealnienia wartości spółki, jakie wynikają z nowych regulacji prawnych wprowadzonych w USA. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy akcje spółki straciły ponad połowę na wartości. Przychody AOL Time Warner w I kw. wyniosły 9,8 mld USD, o 4% więcej niż rok wcześniej w tym samym okresie. Bez uwzględniania odpisu, zysk brutto grupy wzrósł o 3% do poziomu 2,05 mld USD.

Najsłabsze wyniki uzyskuje internetowa część koncernu - America On Line, w związku z czym pojawiały się nawet pogłoski o możliwości rozłączenia firm. Przychody AOL w I kwartale br. wyniosły 2,29 mld USD. W okresie tym przychody reklamowe AOL TW spadły o 13%, do 1,8 mld USD, przy czym największy spadek firma odczuła właśnie w segmencie reklamy internetowej. Spadek przychodów z reklamowych skompensował w pewnym stopniu znaczny przyrost liczby subskrybentów usług AOL - w pierwszym kwartale br. przybyło ich 1,4 mln. Obecnie z usług AOL korzysta już 34,6 mln użytkowników.

Zobacz również:

  • 10 krajów przeprowadziło symulację cyberataku na światowy system finansowy
  • IFS z sukcesem zakończył 2020
  • Dobrze płatne zawody w świecie pracy zdalnej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200