Rekordowa hurtownia danych

SAP ustanowił rekord Guinessa. Na wpisanie do księgi zasłużyła największa na świecie hurtownia danych stworzona w oparciu o platformę HANA. Jej pojemność to 12,1 petabajtów.

SAP jak może stara się udowodnić efektywność platformy HANA. Zaczęło się od informacji o niewyobrażalnej - w perspektywie wcześniejszych rozwiązań - prędkości działania bazy in-memory, pozwalającej analizy typu big data prowadzić w czasie rzeczywistym. Przyszedł wreszcie czas na kolejny rekord. Tym razem, zasługujący na wpis do Księgi Guinessa.

Wynikiem współpracy SAPa z takimi partnerami jak BMMsoft, HP, Intel, NetApp i Red Hat okazała się najpojemniejsza na świecie hurtownia danych. Powstała w oparciu o platformę SAP HANA oraz SAP IQ 16 i BMMsoft Federated EDMT, pracująca na serwerach HP DL980 z procesorami Intela i pamięcią masową NetApp E5460 z systemem Red Hat Enterprise Linux baza liczy sobie aż 12,1 petabajta pojemności.

Zobacz również:

  • Świat się zmienia. SAP nadąża

Vishal Sikka, członek zarządu SAP AG, odpowiedzialny za rozwój produktów i innowacje skomentował:

„Ustanowienie nowego rekordu przy pomocy SAP HANA i SAP IQ było dla naszego zespołu inżynierów wielkim wyzwaniem [...] Naszym celem było przekroczenie dotychczasowych granic w analizie wielkich zbiorów danych dzięki szybkim

i skalowalnym rozwiązaniom analitycznym. SAP udowodnił, że nasza platforma może osiągać niewiarygodne wyniki, pokazując przy okazji opłacalne i wydajne podejście do rozwiązywania problemów w obszarze analityki i Big Data”.

Budując rekordową hurtownię danych SAP chciał udowodnić, że zarówno HANA jak i IQ potrafią obsłużyć nawet tak ogromne zbiory danych, a co za tym idzie take skutecznie poruszać się po analizie typu big data.

To jednak nie koniec. Jak przypomina przedstawiciel SAPa, wcześniej producent, wraz z partnerami ustanowił rekord świata "wczytując i indeksując Big Data na poziomie 34,3 terabajtów na godzinę".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200