Rekord w kolorze

Drukarka LED Oki C9000 drukuje 21 stron na minutę w kolorze.

Drukarka LED Oki C9000 drukuje 21 stron na minutę w kolorze.

Oki Systems wprowadza do sprzedaży kolorowe drukarki LED - serię Oki C9000, które drukują z rekordową dla urządzeń biurowych, nominalną prędkością 21 str. A4/min na nośnikach formatu do A3+, a w trybie monochromatycznym - 26 str./min. Szybkość druku w formacie A3 wynosi odpowiednio: 11 str./min (kolor) i 14 str./min (mono). Drukarki te są kolejnymi modelami, po wprowadzonych przed kilkoma miesiącami C7000, wykorzystującymi nową technologię druku LED o fizycznej rozdzielczości 1200 dpi.

Urządzenia są wyposażone w sterownik, który analizuje rodzaj dokumentu (mono/kolor) i automatycznie dopasowuje szybkość drukowania. Oryginalną cechą drukarek jest możliwość druku na wstęgach papieru o długości do 90 cm. Liniowy mechanizm przenoszenia papieru w C9000 umożliwia druk na nośnikach o dużej grubości (do 200 g/m2). Urządzenia są standardowo wyposażone w 128 MB RAM (maksymalnie 1 GB), podajnik na 550 kartek (2850 kartek) oraz interfejsy równoległy i USB. W skład serii wchodzi kilka modeli C9200 i C9400 różniących się wyposażeniem w: karty sieciowe, moduł do druku dwustronnego, dyski wewnętrzne i pamięć RAM.

Nowe modele kolorowych drukarek Oki nie mają na razie konkurencji wśród urządzeń biurowych innych producentów. Ich parametry są zbliżone do parametrów tzw. drukarek produkcyjnych z dolnej półki, które jednak mają wielokrotnie wyższe ceny.

Przedstawiciele Oki nie bez podstaw uważają, że nowe drukarki LED mogą istotnie przyczynić się do wzrostu wyko-rzystania druku kolorowego w zastosowaniach biurowych. Nowa generacja tych urządzeń oferuje szybkość druku nie ustępującą sieciowym monochromatycznym drukarkom laserowym średniej klasy, a jednocześnie lepszą niż dotychczas jakość druku.

Premierze Oki C9000 towarzyszyła prezentacja modułu skanera C7000ccs, pozwalającego na rozszerzenie funkcjonalności drukarek C7000 o możliwość kopiowania dokumentów. Jak zapewniają przedstawiciele Oki, podobne skanery są przygotowywane również dla modeli C9000.

Oki C9000 mają się pojawić w sprzedaży w najbliższych dniach. Jej zapowiadana cena w Polsce jest atrakcyjna - wynosi ponad 24 tys. zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200