Rejestracja czasu pracy przez Internet

The Polished Group (TPG) stworzyła internetowy system rejestracji czasu pracy Argus. Firma zamierza oferować rozwiązanie w modelu ASP.

The Polished Group (TPG) stworzyła internetowy system rejestracji czasu pracy Argus. Umożliwia on rejestrowanie w bazie zdarzeń typu wejścia i wyjścia z zakładu pracy i sporządzanie odpowiednich raportów. Oprócz sprawowania kontroli nad dyscypliną zatrudnionych, system umożliwia kontrolę dostępu do wybranych pomieszczeń. Informacje rejestrowane w centralnej bazie dostępne są przez Internet lub intranet za pomocą zwykłej przeglądarki WWW. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy korzystający z systemu mogą natychmiast dowiedzieć się czy osoba, z którą chcą się skontaktować, znajduje się na terenie firmy.

Wymagania sprzętowe systemu to serwer bazy danych Oracle działający na komputerze klasy PIII z systemem NT 4.0 lub Windows 2000. Oprogramowanie działa również na platformie Linux RedHat 7.1. Czytniki kart współpracują z dowolnymi komputerami z Windows 95/98/NT.

Zobacz również:

  • Do systemu Windows 11 wkroczyły nowe widgety
  • DXC i Manchester United ogłaszają partnerstwo technologiczne

System Argus będzie udostępniany również w modelu ASP. Andrzej Sowula z TPG wyjaśnia: "Z programu korzysta się całkowicie przez Internet. Klient musi jedynie zainstalować przy wejściu do budynku czytniki kart chipowych. Czytniki współpracują z komputerem przekazującym przez sieć dane o zdarzeniach do bazy danych, która znajduje się na serwerze The Polished Group w Krakowie."

Opłaty w formie miesięcznego abonamentu za korzystanie z Argusa w modelu ASP będą ustalane indywidualnie z potencjalnymi klientami TPG. Ich wysokość uzależniona będzie od ilości zatrudnionych pracowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200