Regulator prosi oczas

Departament Sprawiedliwości USA opóźnia połączenie Oracle z Siebel Systems.

Departament Sprawiedliwości USA opóźnia połączenie Oracle z Siebel Systems.

Trzeba będzie poczekać co najmniej kilka tygodni zanim amerykański Departament Sprawiedliwości podejmie ostateczną decyzję dotyczącą połączenia Oracle i Siebel. Regulator zażądał bowiem dodatkowych informacji związanych z tą transakcją. Na razie firma odmawia wszelkich komentarzy z tym związanych.

Działając w ramach ustawy Hart-Scott-Rodino Antitrust Improvements Act, amerykański rząd stanął przed decyzją o zaakceptowaniu fuzji lub przedłużeniu terminu zbierania dokumentów. Urzędnicy wybrali drugą opcję. Nie oznacza to, że przedstawiciele rządu będą zmierzać do zablokowania wartego prawie 6 mld USD połączenia firm Oracle i Siebel. Na ostateczną decyzję obie firmy będą jednak musiały poczekać do otrzymania przez Departament Sprawiedliwości kompletu informacji.

Oracle nie ma dobrych doświadczeń związanych z decyzjami wydawanymi przez regulatora. W 2003 r. Departament Sprawiedliwości próbował zablokować wrogie przejęcie PeopleSoft. Niemniej ostatecznie zezwolił na nie sąd. Sprawa ciągnęła się przez kilkanaście miesięcy.

Przejmując Siebel Systems firma Oracle kupuje ponad 4 tys. klientów i 3,4 mln sprzedanych przez tę firmę licencji systemu CRM. Zapewni to temu koncernowi rocznie ponad 1,6 mld USD ze sprzedaży systemów CRM i palmę pierwszeństwa na tym rynku, szacowanym przez IDC na 8,8 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200