Regionalne Forum ITU dla Europy

Dzisiaj zaczęło się tegoroczne Regionalne Forum ITU dla Europy (ITU Regional Forum for Europe). Forum organizowane jest przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, potrwa dwa dni i jego głównymi tematami są wdrożenia 5G oraz towarzyszące takim przedsięwzięciom strategie.

Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia skoncentrują się na wyzwaniach i szansach związanych z wdrażaniem sieci 5G, ze szczególnym uwzględnieniem strategii i polityk regionalnych i krajowych oraz kwestii dotyczących pól elektromagnetycznych.

W wydarzeniu biorą udział m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej, Światowej Organizacji Zdrowia, Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony Przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP), a także przedstawiciele administracji państw członkowskich ITU, organizacji międzynarodowych, liderzy biznesu, eksperci branżowi, promotorzy innowacji, start-upy oraz środowiska akademickie.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • ONZ rekrutuje roboty, aby osiągnąć globalne cele rozwoju

Pierwotnie wydarzenie miało odbyć się w Warszawie. Jednak w związku z sytuacją epidemiczną jego uczestnicy spotykają się ze sobą w trybie online. Uczestnicy forum pracują w pięciu grupach roboczych, każda zajmująca się nieco innym zagadnieniem związanym z technologią 5G.

A są to następujące zagadnienia: Regionalne strategie 5G, Narodowe strategie w krajach należący do UE (Unia Europejska), Narodowe strategie w krajach nie należący do UE, Implementacje 5G: wdrożenia w prywatnym sektorze i komercjalizacja, Implementacje 5G: elektromagnetyczne promieniowanie EMF i inne wyzwania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200