Regeneratory 3R Microsensa

Firma Microsens rozszerzyła rodzinę transparentnych konwerterów multimode/single mode i single mode/single mode o moduły z pełną regeneracją (3R) sygnału optycznego.

Regeneratory 3R są niezbędne przy realizacji połączeń na dłuższych dystansach typu punkt-punkt, a zwłaszcza przy dużych szybkościach transmisji. Oprócz wzmocnienia sygnału optycznego (Reamplification) regeneratory 3R odtwarzają sygnały zegarowe (Retiming) i wyrównują jakościowe spadki sygnału (Reshaping), będące efektem transmisji na dłuższych dystansach.

Pełna regeneracja 3R pozwala za pomocą długodystansowych łączy jednomodowych na łączenie w sieciach LAN, MAN i WAN różnorodnego sprzętu komunikacyjnego, obejmującego przełączniki, rutery i mosty.

Nowy produkt 3R firmy Microsens jest przeznaczony do stosowania w sieciach ATM, SONET/SDH (155 i 622 Mb/s) oraz Gigabit Ethernet (1,25 Gb/s). Dzięki wprowadzeniu wymiennych modułów optycznych (moduły GBIC i opcjonalnie moduły SFP - Small Form Factor Pluggable) uzyskano maksymalną elastyczność w różnych zastosowaniach transmisyjnych.

Producent oferuje ponadto serię nadajników GBIC i SFP o różnych parametrach optycznych, przeznaczonych do współpracy z włóknami wielo- i jednomodowymi. Ich konstrukcja pozwala na instalowanie modułów bez przerywania pracy systemu (hot swap) w odstępach nie większych niż 120 km bieżących światłowodu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200