Redukcje w Optimusie

W połowie ubiegłego tygodnia zarząd przeżywającego problemy Optimusa podjął decyzję o zwolnieniu ponad 10% zatrudnionych w spółce. Według nieoficjalnych informacji, rozmiary redukcji mogą być znacznie większe i przekroczą 140 etatów. Jak wyjaśniają przedstawiciele spółki, redukcje są podyktowane "koniecznością dalszej restrukturyzacji kosztowej".

Równocześnie rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnacje Tomasza Chlebowskiego i Pawła Malaka z funkcji wiceprezesów zarządu Optimus SA. Rada powierzyła jednocześnie funkcję wiceprezesa zarządu Barbarze Staszczyk, która jest również dyrektorem finansowym spółki. Do zarządu Optimus SA został powołany także Zbigniew Mazur, uprzednio pełniący kierownicze funkcje w m.in. Optimus IC, PAGI czy Kredyt Banku.

To zapewne nie koniec zmian. Nowy prezes Optimusa Andrzej Widerszpil będzie musiał podjąć wiele korekt w strategii spółki, która mimo ubiegłorocznej restrukturyzacji (w tym także prawie 30-proc. redukcji zatrudnienia) przyniosła straty. Zarząd staje przed trudną decyzją, o tym, z jakiej z dziedzin, w których specjalizuje się Optimus, zrezygnować. Niezależnie od tego, czy będzie to produkcja i sprzedaż komputerów osobistych czy też integracja systemów informatycznych, oznacza to dalsze redukcje.

Zobacz również: