Red Hat zamyka trzy biura z powodu dublowania się stanowisk

Red Hat, popularny producent rozwiązań linuxowych, likwiduje trzy biura - w USA, Anglii i Francji. Część pracowników zostanie zwolniona, a pozostali zostaną przeniesieni do pracy w najbliższych oddzia...

Red Hat, popularny producent rozwiązań linuxowych, likwiduje trzy biura - w USA, Anglii i Francji. Część pracowników zostanie zwolniona, a pozostali zostaną przeniesieni do pracy w najbliższych oddziałach.

Decyzja ta spowodowana jest reorganizacją struktury firmy, którą wymusiło dublowanie stanowisk, związane z licznymi w tym roku przejęciami.

"Są to naprawdę przypadki ograniczonych zwolnień. Dziewięć przejęć w mijającym roku doprowadziło do powstania dublujących się stanowisk" - uspokaja Melissa London, rzecznik Red Hat.

Firma zajmuje czołową pozycję na rynku produktów linuxowych, oferując jedną z najpopularniejszych dystrybucji tego systemu operacyjnego typu open source. Jednak w ciągu ostatnich paru miesięcy, podobnie jak większość firm związanych z Linuxem, zanotowała spadek wartości akcji.

"Red Hat jest firmą zasobną w gotówkę. Mamy obecnie ok. 320 mln USD na koncie bakowym" - dodała przedstawicielka firmy, chcąc uspokoić, że likwidacja oddziałów i zwolnienia nie są wynikiem złej kondycji Red Hat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200