Red Hat wprowadza na rynek nowe oprogramowanie klastrowe

Red Hat wprowadził na rynek nową wersję systemu operacyjnego Linux, pozwalająca użytkownikom na łączenie serwerów w klastry. Oprogramowanie Red Hat High Availability Server 1.0 to zmodyfikowana wersja...

Red Hat wprowadził na rynek nową wersję systemu operacyjnego Linux, pozwalająca użytkownikom na łączenie serwerów w klastry. Oprogramowanie Red Hat High Availability Server 1.0 to zmodyfikowana wersja systemu Red Hat Linux 6.2 zintegrowanego z oprogramowaniem klastrowym Piranha. Ma ona zapewniać większą niezawodność systemu, dynamiczne równoważenie obciążenia pomiędzy serwerami i dużą skalowalność aplikacji bazujących na TCP/IP.

Liczba serwerów, które mogą pracować w klastrze, jest zdaniem producenta nieograniczona. W ramach podstawowej licencji na Red Hat High Availability Server 1.0, dostępnej w cenie 1995 USD, producent umożliwia pracę systemu na dwóch serwerach.

Red Hat High Availability Server może pracować w dwóch trybach. Failover Services (FOS) wykorzystuje dwa serwery dla zapewnienia pełnej funkcjonalności w przypadku awarii (serwer awaryjny przejmuje zadania realizowane przez serwer podstawowy dopiero w przypadku jego uszkodzenia). W trybie Linux Virtual Server (LVS) system wykorzystuje dwa równocześnie pracujące w klastrze serwery, które wspomagają się wzajemnie realizując równoważenie obciążenia (load balancing).

Red Hat nie jest jedyną firmą opracowującą rozwiązania klastrowe dla systemu Linux. Alternatywne produkty rozwijają również takie firmy jak TurboLinux oraz Mission Critical Linux.

***

Wyrwa w bezpieczeństwie pakietu Piranha Red Hat

Red Hat wprowadza nową wersję systemu operacyjnego Linux 6.2

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200