Red Hat reaktywował usługę DaaS

Niektórzy może pamiętają, że wiele lat temu komputery stacjonarne pełniły role terminali zapewniających ich użytkownikom dostęp do systemu mainframe lub serwera z systemem Unix. Dopiero potem komputer typu desktop stał się autonomicznym systemem obliczeniowym. RedHat ogłosił w tym tygodniu, że postanowił wrócić do starej idei i udostępnia użytkownikom usługę typu DaaS (Desktop-as-a-Service).

Grafika: RedHat

To obsługiwane przez sieć AWS rozwiązanie Red Hat Enterprise Linux for Workstations (RHEL WS). Pozwala ono użytkownikowi uruchomić w chmurze AWS stację roboczą Red Hat Enterprise Linux (RHEL), która ma postać akcelerowanej instancji GPU skonfigurowanej w środowisku AWS Marketplace. RHEL Workstation to nic innego jak oparte na chmurze rozwiązanie zdalnego pulpitu, które pozwala użytkownikom końcowym uzyskać z dowolnego miejsca na świecie dostęp do instancji stacji roboczej w celu wykonywania pracy i współpracy z innymi członkami roboczego zespołu.

Stacja robocza RHEL przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników Linuksa pracujących na mocniejszym sprzęcie i jest zoptymalizowana pod kątem takich działań, jak animacja, projektowanie i inżynieria wspomagana komputerowo, badania naukowe, czy obrazowanie medyczne. Rozwiązanie jest obsługiwane przez protokół zdalnego dostępu NICE DCV.

Zobacz również:

  • Sektor energetyczny zwiększy wydatki na chmurę
  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Rosną inwestycje w infrastrukturę brzegową

Wystąpienia maszyn Amazon Machine Images (AMI) stacji roboczej RHEL są oparte na RHEL w wersji 8.6 z oprogramowaniem do zdalnego wyświetlania NICE DCV i obsługują sterowniki NVIDIA Tesla i GRID. Stacja robocza RHEL jest dostępna w AWS Marketplace dla rodzin wystąpień akcelerowanych przez GPU, w tym wystąpień G3, G4dn, G5, P2 i P3 dla sterowników Tesla oraz wystąpień G3, G4dn, G5 i P3 dla sterowników GRID.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200