Red Hat przejmuje spółkę StackRox

Red Hat, Inc., dostawca rozwiązań open source, poinformował o zamiarze przejęcia spółki StackRox ― lidera i innowatora w dziedzinie zabezpieczeń zaprojektowanych z myślą o kontenerach i platformie Kubernetes. Akwizycja pomoże w realizacji wizji, jaką jest udostępnienie użytkownikom jednej, kompleksowej platformy umożliwiającej utworzenie, wdrożenie i bezpieczne uruchomienie praktycznie każdej aplikacji w całej chmurze hybrydowej.

Kubernetes, jeden z najszybciej rozwijających się projektów open source, to podstawowa platforma dla natywnych aplikacji chmurowych, które są głównym elementem cyfrowej transformacji mającej obecnie miejsce w wielu branżach. Stosowanie kontenerów i technologii Kubernetes w środowiskach produkcyjnych cały czas zyskuje na popularności, z czym wiążą się nowe wyzwania, szczególnie dotyczące bezpieczeństwa, monitorowania, zarządzania danymi i korzystania z połączeń sieciowych - uważają eksperci Gartnera.

Bezpieczeństwo kontenerów ma związek z bezpieczeństwem systemu Linux. Red Hat jest od dawna liderem w dziedzinie zabezpieczeń chroniących rozwiązania open source dla przedsiębiorstw, od platformy Red Hat Enterprise Linux po nowe, ciągle rozwijane oferty wyznaczające nowoczesne standardy bezpieczeństwa środowisk chmurowych. Teraz Red Hat może uzupełnić swoje produkty o dodatkowe funkcje StackRox, które wzmocnią, uproszczą i uspójnią zintegrowane zabezpieczenia w otwartych chmurach hybrydowych. Przejęcie spółki StackRox umożliwi wprowadzenie nowych metod ochrony obciążeń chmurowych poprzez rozszerzenie i udoskonalenie natywnych mechanizmów kontrolnych platformy Kubernetes, a także przesunięcie zabezpieczeń do fazy tworzenia kontenerów oraz ich ciągłej integracji/ciągłego dostarczania (CI/CD). W ten sposób powstanie spójne rozwiązanie zapewniające większe bezpieczeństwo całego stosu informatycznego na wszystkich etapach jego cyklu życia. Oprogramowanie StackRox zapewnia widoczność wszystkich klastrów Kubernetes dzięki temu, że komponenty potrzebne do wdrażania reguł i głębokiego gromadzenia danych są instalowane bezpośrednio w infrastrukturze klastrów Kubernetes.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Kubernetes mają problemy z bezpieczeństwem - wynika z badania Red Hat
  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa

Oprócz platformy Red Hat OpenShift, StackRox będzie nadal obsługiwać inne platformy Kubernetes, takie jak Amazon Elastic Kubernetes Service (EKS), Microsoft Azure Kubernetes Service (AKS) i Google Kubernetes Engine (GKE).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200