Red Hat przejął spółkę NooBaa

Red Hat poinformował o przejęciu NooBaa - młodej izraelskiej firmy mającej swoją siedzibę w Tel Avivie, która produkuje oprogramowanie do zarządzania usługami pamięci masowej danych w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych. Wartość transakcji nie została jak dotąd podana do publicznej wiadomości.

W opinii analityków opracowana przez spółkę NooBaa technologia zarządzania danymi uzupełni dotychczasową ofertę rozwiązań firmy Red Hat i pomoże jej umocnić swoją pozycję jako jednego z wiodących dostawców otwartych technologii chmurowych.

Firma NooBaa powstała w 2013 roku i postawiła sobie za cel tworzenie rozwiązań, które zapewnią lepszą widoczność i większe możliwości kontrolowania danych nieustrukturyzowanych znajdujących się w rozproszonych środowiskach.

Zobacz również:

  • Dane odpowiednio zaopiekowane

W tym celu firma opracowała platformę danych, która pełni funkcję warstwy abstrakcji obejmującej istniejącą infrastrukturę pamięci masowej. Warstwa ta umożliwia nie tylko przenoszenie danych między chmurami, lecz także zarządzanie danymi przechowywanymi w wielu lokalizacjach jak jednym, spójnym zbiorem, z którym mogą się komunikować aplikacje.

Technologie NooBaa uzupełnią ofertę hybrydowych technologii chmurowych firmy Red Hat, takich jak Red Hat OpenShift Container Platform, Red Hat OpenShift Container Storage i Red Hat Ceph Storage. Wszystkie te technologie zostały zaprojektowane w celu udostępnienia użytkownikom zestawu efektywnych, spójnych funkcji umożliwiających zarządzanie aplikacjami, pamięciami masowymi, danymi i zasobami obliczeniowymi w infrastrukturach publicznych i prywatnych.

Na koniec warto przypomnieć, że IBM ogłosił dwa miesiące temu iż przejmuje za kwotę 34 mld USD firmę Red Hat. Oba podmioty uzgodniły wtedy, że Red Hat dołączy do zespołu Hybrid Cloud firmy IBM jako odrębna jednostka, zachowując dalej daleko idącą niezależność i neutralność w obszarze będącym jej domeną, czyli oprogramowaniem open source.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200