Red Hat poszerza ofertę o pamięć masową zdefiniowaną programowo

Red Hat opracował razem z firmą Supermicro rozwiązanie noszące nazwę Red Hat Storage One. To łatwa w obsłudze pamięć masowa plug-and-play bazująca na technologii SDS (Software-Defined Storage).

Firmę Red Hat każdy kojarzy z oprogramowaniem. Zapewne będzie tak dalej, jednak tym razem firma postanowiła zerwać z tym wizerunkiem i włącza do oferty sprzęt. To pamięć masowa integrująca jej programistyczną platformę Gluster ze sprzętem produkowanym przez Supermicro.

Kupując pamięć masową Red Hat Storage One Storage użytkownik może liczyć na wsparcie techniczne obejmujące zarówno warstwę sprzętową rozwiązania, jak i zarządzające nim oprogramowanie. Dostawca pamięci masowej zobowiązuje się wspierać ją technicznie przez okres jednego roku, trzech lat lub pięciu lat. Wszystko zależy od tego, jaką opcję wybierze użytkownik.

Zobacz również:

Pamięć masowa będzie dostępna w dwóch konfiguracjach: Red Hat Storage One for General Purpose NAS i Red Hat Storage One for Content Repositories. W pierwszy przypadku użytkownik dostaje do ręki pamięć masową z rozproszonym systemem plików zdolną zarządzać plikami o małej i średniej wielkości, a drugim wydajny system klastrowy zdolny zarządzać dużymi plikami.

Pamięć masową można zainstalować i wstępnie skonfigurować w czasie nie przekraczającym jednej godziny, gdyż jest sprzedawana razem z narzędziem realizującym to zadanie, bazującym na firmowej platformie zarządzania Red Hat Ansible Automation. Urządzenie Red Hat Storage One Storage pojawi się na rynku jeszcze w tym tygodniu i będzie dostępne w konfiguracjach z różną ilością węzłów, od czterech do dwudziestu czterech.


TOP 200