Red Hat oferuje pamięć masową dla linuksowych kontenerów

Red Hat zapowiedział wydanie Red Hat Gluster Storage 3.1.3 z natywną obsługą pamięci masowej w kontenerach. Natywna obsługa pamięci masowej w kontenerach, która będzie dostępna tego lata, jest zintegrowana z rozwiązaniem Red Hat OpenShift Container Platform (poprzednio znanym jako OpenShift Enterprise).

Tradycyjnie aplikacje i pamięć masowa były zarządzane z wykorzystaniem różnych procesów i przez różne zespoły w dziale IT. Takie podejście jest nieefektywne, a Red Hat Gluster Storage 3.1.3 rozwiązuje ten problem, pozwalając deweloperom zarządzać zarówno pamięcią masową, jak i kontenerami aplikacyjnymi za pomocą pojedynczego panelu sterowania poprzez Kubernetes w Red Hat OpenShift Container Platform.

Rozwiązanie umożliwia dostarczanie pamięci z poziomu kontenerów, eliminując potrzebę stosowania niezależnego klastra pamięciowego. Nowa funkcja optymalizuje zarządzanie systemem w przedsiębiorstwach, które używają infrastruktury kontenerowej i technologii tworzenia aplikacji dostarczonych przez Red Hat.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Kubernetes mają problemy z bezpieczeństwem - wynika z badania Red Hat
  • Kubernetes z pamięcią masową
  • Kluczowa rola infrastruktury przechowywania danych w rozwiązaniach biznesowych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200