Red Hat odnotował znaczny wzrost przychodów

Analitycy twierdzą, że choć firma na razie ponosi straty, to czeka ją dobra przyszłość.

W III kwartale roku finansowego 2001 Red Hat odnotował przychody w wysokości 22,4 mln USD, co oznacza, że wzrosły one w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego aż o 112% (10,5 mln USD). W tym czasie firmie udało się także znacznie zmniejszyć stratę, która wyniosła 900 tys. USD, podczas gdy rok temu - 5,4 mln USD.

Przedstawiciele firmy twierdzą, ze poprawa wyników jest efektem rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania typu open source. Duży wpływ na jej wyniki miały także firmy, które konsolidowały swoje rozwiązania unixowe z technologiami Red Hat Linux. Ponadto firma sprzedała więcej rozwiązań dla producentów różnych urządzeń oraz kontynuowała rozwój przyjętego modelu biznesowego - mówią przedstawiciele zarządu Red Hat.

Zdaniem analityków, wszystko wskazuje na to, że Red Hat ma przed sobą dobrą przyszłość. Podkreślają oni przede wszystkim dużą znajomość marki firmy w środowisku linuxowym, dobre zaplecze rozwojowe i personel techniczny. Nie bez znaczenia jest też to, że Red Hat posiada odpowiednie zabezpieczenia finansowe.

W ostatnich trzech miesiącach firma wprowadziła do oferty najnowszą wersję systemu (Red Hat Linux 7.0), wyposażoną w poprawione funkcje bezpieczeństwa, zgodność z zaawansowanymi procesorami Intela oraz obsługę grafiki trójwymiarowej. Podpisane zostało także porozumienie z Compaq Computer, w ramach którego serwery z serii ProLiant są oferowane z zainstalowanym systemem Red Hat.

***

Red Hat zamyka trzy biura z powodu dublowania się stanowisk

Znaczny wzrost przychodów Red Hat

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200