Red Hat i AWS rozszerzają strategiczną współpracę

Red Hat oraz Amazon Web Services poinformowały o rozszerzeniu współpracy o integrację dostępu do usług AWS z poziomu Red Hat OpenShift Container Platform. Współpraca pozwoli klientom wykorzystać chmurę AWS bez względu na to czy używają Red Hat OpenShift Container Platform na platformie AWS, czy w środowisku lokalnym.

Klienci będą mogli konfigurować i wdrażać szereg usług AWS, takich jak Amazon Aurora, Amazon Redshift, Amazon EMR, Amazon Athena, Amazon CloudFront, Amazon Route 53 oraz Elastic Load Balancing kilkoma kliknięciami myszy w konsoli Red Hat OpenShift.

Dzięki ogłoszonemu sojuszowi, AWS i Red Hat umożliwią klientom budowanie i rozszerzanie korporacyjnych aplikacji kontenerowych z wykorzystaniem Red Hat OpenShift Container Platform oraz różnych usług AWS, w tym: obliczeniowych, bazodanowych, analitycznych, sieciowych, mobilnych i aplikacyjnych.

Zobacz również:

  • Podwodne centra danych wchodzą w fazę komercjalizacji
  • AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa

Oprócz zapewnienia łatwiejszego sposobu wdrażania aplikacji w kontenerach, Red Hat i AWS współpracują też nad szybszym udostępnianiem nowych usług AWS w systemie Red Hat Enterprise Linux.

AWS i Red Hat będą nadal oferować pełen pakiet produktów Red Hat JBoss Middleware jako w pełni wspierane usługi na platformie AWS, umożliwiając ich wykonywanie jako komponentów aplikacji kontenerowych.

System Red Hat Enterprise Linux jest dostępny na platformie AWS w ramach programu Red Hat Cloud Access lub na żądanie. Oprogramowanie Red Hat JBoss Middleware w OpenShift jest dostępne na platformie AWS w ramach programu Red Hat Cloud Access.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200