Red Hat OpenShift dodaje obsługę Nvidia, Arm i AI

Oparta na Kubernetes platforma zwiększa wsparcie dla obciążeń związanych z AI i uczeniem maszynowym oraz ułatwia wdrażanie u kolejnych partnerów chmury.

Red Hat OpenShift dodaje obsługę Nvidia, Arm i AI

Źródło: Getty Images

OpenShift 4.10, najnowsza wersja systemu PaaS firmy Red Hat opartego na Kubernetes, wprowadza obsługę obciążeń związanych ze sztuczną inteligencją, dodatkowe platformy chmurowe, w tym IBM Cloud i Alibaba Cloud, oraz sprzęt Nvidia i Arm.

Wydany 22 marca 2022 OpenShift 4.10 ma na celu przyspieszenie dostarczania „inteligentnych aplikacji” w chmurze hybrydowej. OpenShift jest teraz certyfikowany i obsługiwany przez oprogramowanie Nvidia AI Enterprise 2.0, natywny w chmurze pakiet oprogramowania AI i analizy danych działający na systemach Nvidia.

Zobacz również:

„Dzięki połączeniu Nvidii i OpenShift programiści i naukowcy zajmujący się danymi mogą szybciej trenować modele oraz budować i wdrażać aplikacje AI na skalę”, informuje firma Red Hat. Użytkownicy mogą wdrożyć OpenShift na systemach certyfikowanych przez Nvidię z oprogramowaniem Nvidia Enterprise AI, jak również na wcześniej wspieranych systemach Nvidia DGX A100. OpenShift jest również dostępny w laboratoriach Nvidia LaunchPad.

Próbne wersje Red Hat OpenShift są dostępne na stronie redhat.com. OpenShift 4.10, bazujący na Kubernetes 1.23, zapewnia także wsparcie dla dodatkowych chmur i architektur sprzętowych. Dodano obsługę Installer Provisioned Infrastructure (IPI) dla Microsoft Azure Stack Hub, IBM Cloud i Alibaba Cloud, przy czym ta ostatnia jest w fazie przedpremierowej. Użytkownicy mogą wykorzystać proces IPI do instalacji OpenShift 4 za pomocą jednego kliknięcia.

Wsparcie dla OpenShift na procesorach Arm będzie natomiast dostępne na dwa sposoby: full stack automation IPI dla Amazon Web Services oraz user-provisioned dla bare metal na istniejącej infrastrukturze. Użytkownicy zyskują to samo doświadczenie, co w przypadku Red Hat OpenShift na AWS, wspieranego przez najnowsze instancje oparte na procesorach Arm. OpenShift 4.10 oferuje również ogólną dostępność kontenerów piaskownicowych, umożliwiających izolację obciążeń o rygorystycznych wymaganiach bezpieczeństwa na poziomie aplikacji. Możliwość ta została wprowadzona w OpenShift 4.8 jako zapowiedź technologii w sierpniu ubiegłego roku.

Wreszcie, OpenShift 4.10 zawiera profile zgodności z normą Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) dotyczącą przetwarzania informacji z kart kredytowych; z wymaganiami North American Electric Reliability Corporation Critical Infrastructure Protection (NAERC CIP) dotyczącymi zabezpieczenia północnoamerykańskiego masowego systemu elektroenergetycznego; oraz z FedRAMP Moderate Impact Level dotyczącym bezpieczeństwa chmury dla federalnych agencji rządowych.

Źródło: InfoWorld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200