Red Hat Linux dla Itanium

Red Hat Linux w wersji 7.2 dla procesora Itanium używa jądra Linux 2.4.9 i zawiera te same mechanizmy, co wersja ogólnego użytku udostępniona w październiku ub.r.

Firma Red Hat udostępniła swoją wersję systemu operacyjnego Linux na 64-bitową platformę Intel Itanium. Red Hat Linux w wersji 7.2 dla procesora Itanium używa jądra Linux 2.4.9 i zawiera te same mechanizmy, co wersja ogólnego użytku udostępniona w październiku ub.r.

Red Hat wypuściła wersję kompatybilną z Itanium (Red Hat 7.1) w maju ubiegłego roku oraz Linux 7.1 dla komputerów IBM s/390 w grudniu. Firma planuje wypuszczenie w ciągu kilku najbliższych tygodni wersji advanced server Red Hat Linux 7.2 dla centrów danych.

Zobacz również:

  • Red Hat OpenShift 4.8
  • Ta inicjatywa Snowflake wesprze deweloperów korzystających z jej chmurowych usług

Jądro Linuksa użyte przez Red Hat w wydaniu dla Itanium jest przeznaczone do użycia na komputerach z więcej niż jednym procesorem. Red Hat Linux 7.2 dla Itanium zawiera: ulepszone wsparcie USB, środowiska desktopowe GNOME 1.4 i KDE 2.2, zarządzanie plikami Nautilius z firmy Eazel oraz przeglądarkę Mozilla. Do systemu dołączony jest też pakiet StarOffice 5.2, kompilatory C, C++, Java, oraz interpretatory Perl i PHP.

Red Hat Linux 7.2 dla Itanium kosztuje 499 USD.


TOP 200